Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

PhDr. Vladimír REPČÍK

05.04.2000, 08:57

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Aktuality

generálny riaditeľ

TV Markíza

Narodil sa 4. februára 1960 v Košiciach. Po ročnom štúdiu na Vysokej škole ekonomickej v Bratislave (dnešnej Ekonomickej univerzite), odbor zahraničný obchod, začal v roku 1981 študovať na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave žurnalistiku.

V mediálnej oblasti pracuje od roku 1985. Do roku 1995 pôsobil vo viacerých funkciách v Slovenskej televízii (STV). Štyri roky bol redaktorom, v rokoch 1989 až 1991 šéfredaktorom Hlavnej redakcie zábavných programov. Rok pôsobil v STV ako zástupca intendanta Programu F1, v rokoch 1992 až 1993 ako zástupca riaditeľa programov. V rokoch 1993 až 1995 bol producentom tvorivej skupiny zábavných programov a počas roka 1995 pracoval ako redaktor dramaturgickej skupiny zábavných programov.

V roku 1991 absolvoval stáž Media Management Training Program vo Washingtone a v roku 1993 stáž Streetlight Film and Television v Londýne.

Za svoju prácu bol štyrikrát ocenený. V roku 1992 získal za reláciu Marathon na PostMontreux v Moskve druhú cenu, v roku 1994 cyklus grotesiek Bud Bindi ocenili dvakrát - na Golden Gate Festivale v San Franciscu (USA) a na Worldfeste v Houstone (USA). V roku 1995 si Bud Bindi odniesol z Houstonu prvú cenu.

V roku 1995 nastúpil V. Repčík do TV Markíza, kde rok pracoval ako vedúci oddelenia akvizícií. Od roku 1996 bol moderátor Televíznych novín a neskôr aj moderátor relácie Na telo. V roku 1998 sa v užšom výbere uchádzal o funkciu ústredného riaditeľa STV. Ako moderátor pôsobil v TV Markíza do konca januára 2000. Potom sa stal poradcom vtedajšieho generálneho riaditeľa Pavla Ruska. S krédom "Pokiaľ nemyslíme vlastnou hlavou, myslíme si všetci to isté. Len čo sa však pokúsime o niečo sami, ihneď sa objavia rozdiely v názoroch" nastúpil 1. apríla do funkcie generálneho riaditeľa TV Markíza.

V. Repčík je ženatý, má dve deti a býva v Bratislave.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Aktuality

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.