Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bani Dolina hrozí krach

01.12.1999, 08:46

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Firmy v SR

Na vážnu hrozbu, ktorá môže už od januára spôsobiť kolaps v Bani Dolina, a.s., Veľký Krtíš upozornil generálny riaditeľ bane Branislav Mojžiš. Baňa Dolina dodáva 95 % vyťaženého uhlia do Elektrárne Nováky. Slovenské elektrárne, a.s., Bratislava však v uplynulých dňoch vypísali na dodávku uhlia v tejto elektrárni konkurz. Hoci má Dolina s Novákmi zmluvu na dlhodobú dodávku, situácia sa môže zmeniť. "Cenovo nie sme schopní konkurovať Severomoravským baniam. Preto sa ľahko môže stať, že na budúci rok stratíme strategického odberateľa," zdôraznil B. Mojžiš. Priamo by tým bolo ohrozených súčasných 990 pracovných miest. Pritom miera nezamestnanosti v okrese už teraz dosahuje 29,82 %. V budúcom roku však aj tak príde o prácu v bani asi sto ľudí. Baňa sa totiž pripravuje na úplné ukončenie ťažby v roku 2003. "Na budúci rok bude ešte prebiehať sociálna ťažba. Je len otázne, aký rozpočet nám schvália poslanci na rok 2000. Ministerstvo hospodárstva SR navrhuje sumu 58 mil. Sk, Ministerstvo financií SR 51 mil. Sk," dodal generálny riaditeľ. Generálne riaditeľstvo bane už dalo podnet na vyhlásenie útlmu ťažby od 1. januára 2001. "Ak nebude schválený, na baňu ako celok bude musieť byť vyhlásený konkurz, pretože sa už nebude dať urobiť podnikateľský plán, čo bude v praxi znamenať krach bane," dodal B. Mojžiš. Informoval o tom denník Sme.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Firmy v SR

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.