Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Český Transgas uzavrel tranzitný kontrakt s Gazexportom

01.12.1999, 08:46

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Firmy vo svete

Český štátny podnik Transgas uzavrel na začiatku novembra so spoločnosťou Gazexport, ktorá je dcérskou spoločnosťou Gazpromu, dlhodobý kontrakt na tranzit ruského plynu cez územie ČR s platnosťou do roku 2020. Kontrakt garantuje do roku 2008 ročný tranzit v objeme 28 mld. m3, po tomto roku je stanovené len minimálne množstvo vo výške 13 mld. m3 s možnosťou ďalšieho zvýšenia. Informoval o tom generálny riaditeľ Transgasu Tomáš Tichý. Doteraz ruský plyn Transgas pri tranzite preberá na slovensko-českej hranici v Lanžhote, avšak nová zmluva umožňuje preberať plyn aj cez Horu Svatej Kateřiny na nemecko-českej hranici. Možné zníženie objemu a trasy tranzitu ruského plynu po roku 2008 cez územie ČR súvisí so sprevádzkovaním nového tranzitného plynovodu Jamal - Európa, ktorý vedie z Ruska do Nemecka cez Bielorusko a Poľsko. Projektovaná kapacita prvej línie tohto plynovodu, ktorá je už postupne uvádzaná do prevádzky, dosahuje 30 mld. m3. Gazprom uvažuje aj o výstavbe druhej línie s rovnakou kapacitou.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Firmy vo svete

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.