Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Chemkostav skončil práce na ruských zákazkách

01.12.1999, 08:46

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Firmy v SR

Stavebná spoločnosť Chemkostav HSV, a.s., Humenné vykázala ku koncu septembra tohto roku stratu 1,8 mil. Sk. V porovnaní s minulým rokom to je takmer o polovicu menej. Tržby stúpli o 43 mil. Sk na 404,2 mil. Sk. Spoločnosť v tomto roku skončila prácu na zákazkách v Rusku, ktoré sa na celkových výkonoch spoločnosti podieľali približne 83 percentami. V priebehu posledných troch rokov tam Chemkostav preinvestoval 1,5 mld. Sk. Pravdu o tom informoval generálny riaditeľ spoločnosti Milan Mňahončák. Stavby boli financované prostredníctvom Transgasu, š.p., Praha. Či v nich bude Chemkostav pokračovať, závisí od miestnych investorov. "Situácia je tam však komplikovaná, preto neviem povedať, kedy s nami obnovia kontrakty," poznamenal M. Mňahončák. Firma zatiaľ realizuje len menšie stavby. Jednou z nich je aj výstavba 41 bytov v Humennom. Práce zatiaľ financuje sama, no plánuje získať úver od Prvej stavebnej sporiteľne. Z významnejších prác je to ešte rekonštrukcia administratívnej budovy Chemlonu, a.s., Humenné za 17 mil. Sk a rekonštrukcia humenského námestia. Firma eviduje záväzky z obchodného styku vo výške 46 mil. Sk. Pohľadávky dosahujú 193,3 mil. Sk. Najviac - 20 mil. Sk podniku dlhujú zadávatelia novej linky na výrobu medi v Kovohutách, a.s., Krompachy. Vymáhanie týchto peňazí považuje vzhľadom na prebiehajúce konkurzy Kovohút a ich nástupníckej firmy za mimoriadne komplikované. Chemkostav v súčasnosti zamestnáva 202 ľudí, čo je o takmer tretinu menej ako pred rokom. M. Mňahončák vysvetľuje pokles počtu zamestnancov ich presunom do dcérskych firiem a prirodzenou fluktuáciou.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Firmy v SR

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.