Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čiastka 125 uverejnená 16. novembra 1999

01.12.1999, 08:46

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Podnikanie

297. Zákon, ktorým sa mení a dopĺňa Zákonník práce. Táto novela nadobudla účinnosť 1. decembra 1999 s výnimkou § 64a až § 64f (o platobnej neschopnosti zamestnávateľov a o uspokojovaní nárokov zamestnancov z pracovného pomeru pri platobnej neschopnosti zamestnávateľov), ktoré nadobudnú účinnosť 1. júla 2000. Novela zrušila zákaz nočnej práce žien a upravila niektoré ustanovenia o pracovnom pomere, pričom predovšetkým zrušila zákaz súbehu viacerých pracovných pomerov na plný pracovný úväzok, upravila ustanovenia o pracovných pomeroch na čiastočný úväzok a upravila ustanovenia o pracovných pomeroch na určitú dobu. Novela tiež upravila niektoré ustanovenia o skúšobnej dobe, o pracovnom čase, o práci nadčas a o pracovných podmienkach žien a mladistvých. Novela súčasne sprísnila ustanovenia o hromadnom prepúšťaní a novo upravila ustanovenia o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci vrátane práv a povinností zamestnávateľov a zamestnancov v oblasti ochrany práce. Novela upravila aj ustanovenia o poskytovaní náhrady nákladov na výživu pozostalých po zamestnancoch, ako aj ustanovenia o prechode práv a povinností medzi zamestnávateľmi z pracovnoprávnych vzťahov.

298. Zákon o správe štátnych hraníc. Zákon nadobudol účinnosť 1. decembra 1999 a nahrádza zastaranú právnu úpravu z roku 1921. Zákon upravuje pôsobnosť orgánov štátnej správy a práva a povinnosti právnických osôb a fyzických osôb pri správe štátnych hraníc.

299. Oznámenie MPSVR SR o uložení dodatkov ku kolektívnym zmluvám vyššieho stupňa. Oznámenie obsahuje zoznam dodatkov ku kolektívnym zmluvám vyššieho stupňa, ktoré boli uložené na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny SR od 26. augusta 1999 do 28. októbra 1999.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Podnikanie

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.