Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čiastka 129 uverejnená 19. novembra 1999

01.12.1999, 08:46

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Podnikanie

304. Zákon, ktorým sa mení a dopĺňa zákon NR SR č. 379/1996 Z.z. o Fonde na podporu zahraničného obchodu v znení zákona č. 162/1998 Z.z. a mení sa zákon č. 286/1992 Zb. o daniach z príjmov v znení neskorších predpisov. Táto dvojnovela nadobúda účinnosť 1. januára 2000.

Novela zákona o Fonde na podporu zahraničného obchodu predovšetkým upravuje ustanovenia o zdrojoch, používaní a o poskytovaní prostriedkov tohto fondu, pričom od 1. januára 2000 ruší povinné príspevky tuzemských dovozcov a tuzemských vývozcov do tohto fondu. Novela upravuje ustanovenia o orgánoch a o hospodárení tohto fondu, ako aj ustanovenia o sankciách za neoprávnené použitie prostriedkov v rozpore s podmienkami dohodnutými v zmluve o poskytnutí prostriedkov z tohto fondu.

Novela zákona o daniach z príjmov ustanovuje, že dobrovoľné príspevky tuzemských dovozcov a tuzemských vývozcov do Fondu na podporu zahraničného obchodu budú od 1. januára 2000 daňovým nákladom.

305. Zákon o zmiernení niektorých krívd osobám deportovaným do nacistických koncentračných táborov a zajateckých táborov. Zákon nadobudol účinnosť 1. decembra 1999 a v snahe zmierniť niektoré spôsobené krivdy upravuje podmienky na uplatnenie nárokov, rozsah a spôsob odškodnenia osôb, ktoré boli prenasledované počas druhej svetovej vojny z dôvodov politickej, národnej, rasovej a náboženskej príslušnosti a ktoré boli deportova- né do nacistických koncentračných táborov a zajateckých táborov.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Podnikanie

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.