Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Do konca roku má vzniknúť Euroweb Slovensko

01.12.1999, 08:46 | Jozef Andacký | © 1999 News and Media Holding

 • Tlačiť
 • 0

Do konca tohto roka by mali Global Network Services (GNS), a.s., Bratislava a EUnet Slovakia, s.r.o., Bratislava splynúť a vytvoriť novú spoločnosť s názvom Euroweb Slovensko, a.s., Bratislava.

Stopercentným vlastníkom týchto poskytovateľov prístupu do internetu je americká spoločnosť Euroweb International, ktorá má navyše 70-percentný podiel v ďalšom poskytovateľovi Dodo, s.r.o., Košice. Ten má zatiaľ fungovať samostatne. TREND o tom informoval generálny riaditeľ GNS a budúci manažér Eurowebu Slovensko Stanislav Stowasser.

V piatok 19. novembra holandská telekomunikačná spoločnosť KPN Royal Dutch Telecom s Euroweb podpísali list záväzného záujmu (due diligence) o zámere KPN získať 51-percentný podiel v Eurowebe. Transakciu musia okrem akcionárov Eurowebu schváliť príslušné úrady USA.

Okrem Slovenska má Euroweb majetkové podiely vo firmách zaoberajúcich sa poskytovaním internetu v Maďarsku, Českej republike a Rumun- sku. KPN Telecom spolu so švajčiarskou spoločnosťou Swisscom vlastnia zhruba tretinu akcií českého telekomunikačného operátora SPT Telecom, a.s., Praha. V októbri získalo konzorcium KPN Telecomu a gréckeho OTE za 510 mil. USD (21 mld. Sk) 51 percent bulharských telekomunikácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Info-komunikačné technológie

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.