Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dohoda medzi Eni a Inou znižuje závislosť Chorvátska od ruského plynu

01.12.1999, 08:46

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Firmy vo svete

Taliansky petrochemický a plynárenský koncern Eni uzatvoril v polovici novembra s chorvátskou spoločnosťou Ina dohodu o dlhodobých dodávkach zemného plynu. Do roku 2002 by dodávky zemného plynu z Talianska mali tvoriť až dve tretiny celkového objemu dovezeného plynu do Chorvátska, čím by sa výrazne znížila v súčasnosti úplná závislosť od dovozu zemného plynu z Ruska. V budúcnosti by sa súčasťou strategickej koncepcie zásobovania zemným plynom koncernom Eni mali stať aj Rakúsko a Nemecko. Podľa riaditeľa Eni Vittoria Mincata predstavuje podpísanie kontraktu s Inou prvý krok expanzívnej stratégie, na základe ktorej sa dcérska spoločnosť Snam transformuje z predajcu na medzinárodného dodávateľa. V rámci strategickej koncepcie koncernu Eni by sa stredno- a dlhodobými odberateľmi zemného plynu prostredníctvom tejto spoločnosti mali stať aj európske štáty. Gazprom spolu s Eni podpísali minulý utorok s viacerými zahraničnými spoločnosťami dohody o dodávkach zemného plynu v hodnote asi 1,7 miliardy USD. Všetky podpísané dohody majú spoločného menovateľa, ktorým je výstavba 1200 km dlhého plynovodu Blue Stream a podľa očakávaní by mal prepraviť 16 miliárd kubických metrov plynu ročne z Ruska popod Čierne more do Turecka.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Firmy vo svete

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.