Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Elektronické vianočné pohľadnice získavajú popularitu

19.12.2001, 08:00 | Daniel Cveček | © 2001 News and Media Holding

 • Tlačiť
 • 0

Slovenská pošta, š.p., Banská Bystrica zaznamenala 20-percentný pokles zásielok vianočných pohľadníc a novoročných blahoželaní. Sčasti aj zásluhou internetu - elektronickej pošty a webových stránok, ktoré umožňujú bezplatné posielanie elektronických pohľadníc s rozličnou tematikou. Napríklad služba Pohladnice.sk (funguje od roku 1997) v predvianočnom období od 1. do 24. decembra rozpošle približne 60-tisíc pohľadníc. To znamená v priemere 100 vianočných a novoročných pohľadníc za hodinu. Stránku v uvedenom období navštívi denne päťtisíc unikátnych používateľov internetu.

Na stránkach virtuálnych trafík si možno vytvoriť originálnu elektronickú pohľadnicu - k dispozícii je paleta fotografií, pozadí, farieb či hudobných motívov. Hotový pozdrav možno rozoslať naraz alebo postupne podľa zvoleného harmonogramu. Príjemca dostane e-mailom adresu internetovej stránky, na ktorej si môže elektronickú pohľadnicu prezrieť. Systém odosielateľa na vyzdvihnutie pohľadnice upozorní.

Niektorí prevádzkovatelia pohľadnicových stránok poskytujú tieto služby aj na komerčnej báze. Vianočné a novoročné pozdravy, ktorých mnohé firmy každoročne rozosielajú stovky, vychádzajú v elektronickom formáte lacnejšie ako v tradičnej papierovej forme. "Súčasťou vianočného pozdravu môže byť všetko, čo dovoľuje špecifikácia HTML formátu a čo možno korektne zobraziť internetovým prehliadačom," dodáva Rudolf Bista, technický riaditeľ spoločnosti EL&T, s.r.o., Bratislava, prevádzkujúcej server Pohladnice.sk. Cena služby sa stanovuje dohodou. Odvíja sa od počtu adresátov, pričom jeden adresát podľa R. Bistu vychádza v priemere minimálne na 0,50 Sk.

O zavedení pohľadnicovej služby korporatívnym klientom - avšak pravdepodobne až od budúcich Vianoc - uvažuje aj prevádzkovateľ internetového portálu Zoznam.sk. S jej poskytovaním však súvisí niekoľko problémov. Je otázne, či posielanie vianočných internetových pozdravov možno alebo nemožno považovať za nevyžiadanú poštu (spam), ktorú slovenská legislatíva zakazuje. Okrem toho môže mať potenciálny zadávateľ zviazané ruky tým, že nesmie poskytovať údaje o svojich obchodných klientoch tretej strane, ktorou rozosielateľ elektronických vianočných pohľadníc rozhodne je.


 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Info-komunikačné technológie

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.