Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Elektrovod Žilina zvýšil medziročný zisk o 17 %

01.12.1999, 08:46

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Firmy v SR

Spoločnosť Elektrovod, a.s., Žilina ukončila tri štvrtiny tohto roka so ziskom pred zdanením vo výške 7,97 mil. Sk, čo je medziročný rast o 17,43 %. Celkové výnosy dosiahli 553,026 mil. Sk pri nákladoch 545,056 mil. Sk. V prvom polroku 1999 zaznamenal Elektrovod zisk pred zdanením 7,264 mil. Sk pri celkových výnosoch zhruba 338 mil. Sk. Pre agentúru SITA to uviedol asistent generálneho riaditeľa Dionýz Lazar. Ako ďalej povedal, spoločnosť naplní svoj tohtoročný program investícií a opráv uvedením dierovacej linky do prevádzky do konca novembra a výmenou oceľovej zinkovacej vane na žiarové zinkovanie do 7. januára 2000. Podľa slov riaditeľa pre ekonomiku a obchod spoločnosti Jozefa Pešeka produktivita práce z pridanej hodnoty dosiahla 297,97 tisíca Sk a hmotný a nehmotný majetok spoločnosti mal hodnotu 360,621 mil. Sk. Podľa jeho slov je hospodárenie spoločnosti vyrovnané a je predpoklad naplnenia podnikateľského zámeru a splnenia všetkých záväzkov vyplývajúcich z kolektívnej zmluvy. Väčšia časť produkcie podniku smeruje na export. Hlavnými zahraničnými partnermi sú firmy z Nemecka, Rakúska a Česka, pozinkované výrobky cudzích výrobcov smerujú pritom predovšetkým do Nemecka, Talianska a Rakúska. V podniku pracuje 440 zamestnancov.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Firmy v SR

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.