Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Heineken získa pivovary Martiner a Gemer

22.12.1999, 09:02

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

TREND

Holandský koncern Heineken BV sa pravdepodobne stane majoritným vlastníkom v pivovaroch Martiner a Gemer. Podľa oficiálneho stanoviska koncernu, vydaného 16. decembra, sa na rokovaniach s doterajšími majiteľmi pivovarov KK Company - Pivovary, s.r.o., Vlkanová Heineken dohodol na odkúpení 51-percentného podielu.

Transakcia prebehne po schválení Protimonopolným úradom SR. Po akvizícii Martineru a Gemeru sa podľa stanoviska Heinekenu zvýši podiel koncernu na slovenskom trhu s pivom na 37 %. Doteraz ovláda prostredníctvom pivovarov Zlatý Bažant, a.s., Hurbanovo a Corgoň, a.s., Nitra približne štvrtinu trhu.

Za najvážnejšieho kandidáta na odkúpenie podielov bol považovaný rakúsky koncern Brau Beteiligungs AG Linz. V priamom súboji s holandským koncernom však, podobne ako v prípade Plzeňského Prazdroja a Radegastu, neuspel. Podľa informácií TRENDU je dôvodom akceptovania holandského investora vyššia kúpna cena. Jej výška zatiaľ nebola oficiálne zverejnená. Zúčastnené strany taja aj ostatné podrobnosti transakcie.

Za pivovary Bytča, Ilava a Martin zaplatil Karol Konárik v privatizácii 203 mil. Sk. Pivovary a sladovňu Gemer, a.s., Rimavská Sobota získal exekúciou začiatkom tohto roku. Akvizíciou Gemeru sa Heineken dostane k výrobcovi sladu. Martiner zasa vlastní linku na plnenie plechoviek. Jej polovičnú kapacitu využíva Radegast, kde je Heineken majoritným akcionárom. Získaním investora sa Martiner dostane aj k zdrojom približne 500 mil. Sk, potrebným na rozšírenie výrobných kapacít z 330-tis. hl na 500-tis. hl piva, plánované v rokoch 2001 až 2002.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.