Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Honda nemá záujem fúzovať s DaimlerChryslerom

01.12.1999, 08:46

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Firmy vo svete

Japonská automobilka Honda nemá záujem, aby ju prevzal nemecko-americký koncern DaimlerChrysler. Chce zostať aj v budúcnosti samostatnou firmou. Informovala o tom v polovici minulého týždňa hovorkyňa koncernu v Tokiu. Nemecký týždenník Wirtschaftswoche (WW) uviedol, že DaimlerChrysler dáva prednosť pri hľadaní partnera na prevzatie tretiemu najväčšiemu výrobcovi automobilov v Japonsku Honde. Údajne chce tento krok podniknúť ešte skôr, ako kapitálovo vstúpi do talianskeho Fiatu alebo francúzskej skupiny PSA. Hovorkyňa dodala, že nemecko-americký koncern sa s Hondou ešte vôbec nekontaktoval. Podľa správy WW by sa konkrétne rozhovory medzi spoločnosťami mali začať v januári budúceho roka. Experti pokladajú Hondu popri najväčšej domácej automobilke Toyota za jedinú japonskú firmu, ktorá si dokáže ubrániť svoju samostatnosť na svetovom trhu. Obe doteraz dôrazne odmietli všetky chýry o vytvorení akejkoľvek aliancie.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Firmy vo svete

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.