Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Japonské veľkobanky v zisku vďaka jednorazovým opatreniam

01.12.1999, 08:46

 • Tlačiť
 • 0

Dve najväčšie japonské banky Dai-Ichi Kangyo Bank (DKB) a Sakura Bank, ktoré nezávisle od seba fúzujú, zaznamenali v prvom polroku obchodného roka 1999/2000 zisk vďaka jednorazovým opatreniam. Sumitomo Bank a Sakura Bank v októbri vyhlásili, že sa budú usilovať vytvoriť fúziu do apríla 2002, čím sa vytvorí druhá najväčšia banka na svete s aktívami vo výške 99 biliónov jenov (zhruba 40 bil. Sk). V auguste vyhlásili banky Fuji Bank, DKB a Industrial Bank of Japan (IBJ), že v roku 2000 plánujú vytvoriť najväčšiu svetovú finančnú spoločnosť, ktorej aktíva by mali dosiahnuť 140 biliónov jenov (približne 56 bil. Sk). Zisk spoločnosti DKB za šesť mesiacov k 30. septembru vzrástol o 9 % na 80,3 mld. JPY v dôsledku úspešnej redukcie nákladov a ziskov z predaja akciových podielov. Zisk spoločnosti Sakura sa viac ako strojnásobil na úroveň 57,5 mld. JPY. Napriek zlepšeniu ziskov problémy v pôžičkovej sfére zostávajú - DKB zvýšila svoje prognózy o tohtoročných nákladoch zo zlých úverov z pôvodných 120 mld. JPY na 170 mld. JPY (68 mld. Sk).

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Banky a poisťovne

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.