Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Malé ubytovacie zariadenia hľadajú spoločnú reč

01.12.1999, 08:46 | Jana Janků

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Cestovanie

V súčasnosti ponúka na Slovensku svoje ubytovacie a stravovacie služby asi tisícka penziónov a malých ubytovacích zariadení. Historicky ide o pomerne mladý druh podnikania, ktorý sa začal rozvíjať len po roku 1990, ale v niektorých najmä turistických regiónoch hrá už významnú rolu.

V apríli tohto roku sa predstavitelia 28 takýchto zariadení rozhodli založiť Asociáciu penziónov a malých ubytovacích zariadení Slovenska (APMUZ). Minulý týždeň sa stretli v penzióne Limbach, aby tieto zariadenia vzájomne prezentovali verejnosti. Tatiana Sučanská, prezidentka asociácie, pri tejto príležitosti povedala, že cieľom je, aby si členovia vzájomne vymieňali skúsenosti s podnikaním v cestovnom ruchu a prispeli tým k zlepšeniu služieb i celkovej konkurencieschopnosti. "Nechceme sa vzájomne podobať ako vajce vajcu, naopak, ostať samými sebou, ale vzájomne sa inšpirovať," hovorí T. Sučanská.

Asociácia má vytvorené aj regionálne sídla. Najsilnejšie sú zatiaľ počtom členov na Spiši, Orave a v Podunajsku. Neskôr plánujú vydať aj spoločný katalóg a na hraničných priechodoch umiestniť tabule, z ktorých sa bude môcť záujemca o ubytovanie telefonicky spojiť s tým-ktorým penziónom či ubytovacím zariadením. Na medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu Slovakiatour 2000 v Bratislave plánuje asociácia v spolupráci so Zväzom vidieckeho turizmu a agroturistiky vyhlásiť výsledky súťaže o najkrajší hotel, penzión i propagačný katalóg.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Cestovanie

Diskusia (0 reakcií)

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.