Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Monday, November 22

01.12.1999, 08:46

 • Tlačiť
 • 0
 • The engineering company ZŤS Dubnica - Martimex Holding closed a deal with the German Kraus Maffei GmbH (a member of the Mannesman concern) on the modernisation of locomotives for Slovak Railways (ŽSR) and third countries. The deal provides for an upgrade of 50 ŽSR locomotives by the end of the year 2003. Reported by the press agency SITA.

 • The European Commission (EC) allocated to Slovakia 8 mn EUR for projects related to cross-border co-operation. As much as 50 percent of this sum will be used to improve co-operation with Austria and the rest will go towards projects with the Czech Republic and Hungary. Reported by the press agency TASR.

 • Volkswagen Slovakia (VW) was granted permission to construct a new lacquering hall. The trial operation of the hall is to be launched in June 2000 and until that time VW is to ensure that the facility meets all environmental criteria. Reported by the press agency SITA.

 • According to information supplied by the National Employment Agency, the unemployment rate in October stood at 17.73 percent (496,446 people), which is 0.05 percent less than the month before, but 3.83 percent more than last October. Reported by the daily Hospodárske noviny.

 • The brewery Zlatý Bažant Hurbanovo, owned by Heineken, put into operation a new water-cleaning utility in order to meet the demands of increasing production. In 1995, when Heineken entered the company, the brewery produced 370,000 hecto-litres of beer per year. This year the output is to reach 1 million hl. Since its entry, Heineken has invested Sk1.2 bn ( mn EUR) into technology upgrades. Reported by the daily Pravda.

 • The Regional Court in Bratislava began liquidation procedures of the furniture producer Mier a.s. Topoľčany. The liquidation was proposed by the company`s biggest creditor - Istrobanka. Mier was unable to pay its debts because of declining sales. Reported by the daily Pravda.
 • Tlačiť
 • 0

Rubrika English news summary

Diskusia (0 reakcií)

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.