Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nemecký Thyssen avizuje novú vlnu koncentrácie európskeho oceliarstva

01.12.1999, 08:46

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Firmy vo svete

Nemecký zmiešaný koncern Thyssen Krupp AG oznámil minulý týždeň zásadnú reštrukturalizáciu. Podnik hodlá zúžiť 23 obchodných činností okrem oblasti oceliarstva na šesť polí pôsobnosti. V strednodobom horizonte bude prepustených 20- -tisíc zamestnancov zo súčasných 180-tisíc. K predávaným sektorom patrí aj strojárstvo. Jednotlivé firemné časti môžu byť umiestnené na burze, uviedlo predstavenstvo spoločnosti. Nevylučuje sa ani vstup do aliancií s konkurenciou, prípadne likvidácia prevádzok. Prekvapením je však plán umiestnenia 25 - 35 percent nosnej odnože - oceliarskej spoločnosti ThyssenKrupp Steel - na kapitálový trh. Koncern si týmto krokom sľubuje posilnenie likvidity a pozície popredného oceliarskeho gigantu. Analytici to považujú za štart rozhodujúcej vlny koncentrácie európskeho oceliarstva. O podiel sa totiž zrejme budú uchádzať európski protihráči Thyssenu, britsko-holandská spoločnosť British Steel/Hoogovens, francúzsky Usinor Sacilor či luxemburský Arbed.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Firmy vo svete

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.