Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Novela zákona o dani z príjmov znižuje daňové zaťaženie právnických a fyzických osôb

01.12.1999, 08:46

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Aktuality

Daň z príjmov právnických osôb sa s platnosťou od 1. januára 2000 zníži oproti súčasnému stavu o 11 percentných bodov na 29 percent. Po niekoľkých rokoch sa od budúceho roku zmenia pre fyzické osoby daňové pásma a posunú daňové sadzby. Novela zákona prináša aj zvýšenie odpočítateľnej položky na dieťa o 2400 Sk na 11 400 Sk. Daňovník sa tiež bude môcť rozhodnúť od roku 2002 o použití 1 % zaplatenej dane na úhradu vzdelania, zdravotníctvo alebo kultúru. Súčasťou novely zákona sú aj paušálne sadzby dane v rozsahu 2 až 2,5 % pre vybrané činnosti fyzických osôb - živnostníkov - závisiace od výšky ročného obratu. Novým opatrením v zákone je aj skutočnosť, podľa ktorej príjmy obcí z predaja a prenájmu ich vlastného majetku už nebudú podliehať dani.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Aktuality

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.