Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Obchodné pasívum nižšie o polovicu

01.12.1999, 08:46

 • Tlačiť
 • 0

Saldo zahraničného obchodu SR bolo za desať mesiacov tohto roka pasívne vo výške 34,35 mld. Sk, čo je v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka pokles o takmer polovicu. Zo SR sa vyviezol tovar v hodnote 343,3 mld. Sk, čo v porovnaní s rovnakým obdobím roku 1998 predstavuje nárast o 10,7 %. Doviezol sa tovar v hodnote 377,6 mld. Sk, čo je približne na úrovni minulého roku.

Najväčšie pasívum Slovensko opäť zaznamenalo v obchode s Ruskom (38,2 mld. Sk). Nasledujú Japonsko (pasívum 5,5 mld. Sk), USA (5,3 mld. Sk) a Čína (4,5 mld. Sk). Aktívne saldo mala SR s Rakúskom (9,7 mld. Sk), Poľskom (7,5 mld. Sk), Maďarskom (6,5 mld. Sk) a Holandskom (4,1 mld. Sk). Informoval o tom Štatistický úrad SR.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Hospodárstvo a financie

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.