Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ochromené deblokácie

01.12.1999, 08:46

 • Tlačiť
 • 0

Rusko splatí Slovensku na budúci rok iba 40 mil. USD (1,7 mld. Sk) z celkového dlhu vyše 1,2 mld. USD, uviedol minulý týždeň ruský veľvyslanec v SR Alexander Akseňonok. Táto suma čiastočne pokryje iba úroky z dlhu. Ruská strana argumentuje tohtoročným podpisom s Parížskym klubom veriteľov, podľa ktorej pri splácaní dlhov nemôže uprednostňovať žiadnych veriteľov. Parížsky klub súhlasil, že Rusko môže tento a na budúci rok splácať iba úroky. Ruská strana tvrdí, že v súčasnom štádiu rozpracovanosti už nemôže zastaviť výrobu raketového komplexu S-300 a je pravdepodobné, že na rokovaniach bude žiadať odpísanie 140 mil. USD, hoci začiatkom roku bola deklarovaná investícia do rozpracovaného raketového komplexu iba 18,5 mil. USD. Slovenská strana naďalej argumentuje medzivládnou zmluvou z roku 1994. Podľa nej sa mal postupne ruský dlh zaplatiť do roka 2003. Ten Rusko nedodržiavalo a malo problémy so splátkovým kalendárom. Podľa ministerky financií SR Brigity Schmögnerovej, Slovensko bude trvať na dodržiavaní už podpísanej medzivládnej zmluvy.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Hospodárstvo a financie

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.