Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

OMV plní ťažobné zámery v Líbyi

01.12.1999, 08:46

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Firmy vo svete

Rakúsky ropný koncern OMV v tomto roku zrejme dosiahne svoj podnikateľský zámer a v líbyjskej púšti vyťaží milión ton hodnotnej ľahkej ropy. Znamená to, že priemerne denne dostáva zo zeme okolo 22-tisíc barelov (1 barel = 159 litrov) čierneho zlata. V oblasti Murcuk neďaleko alžírskych hraníc sa ťaží 150-tisíc barelov denne a podľa vkladov sa ťažba rozdeľuje medzi troch spoločníkov. Okrem rakúskej firmy sú nimi francúzsky Total a španielsky Repsol. Podľa minulotýždennej informácie rakúskeho denníka Kurier ložisko má vyťažiteľné zásoby 500 miliónov barelov, čo je 75 miliónov ton. Ložisko El Shararah, ktoré leží východnejšie od líbyjsko-alžírskej hranice, má odhadovanú výdatnosť 150 miliónov ton. OMV si aj tam zabezpečil práva na ťažbu. Na budúci rok chce OMV dosiahnuť okolo päť miliónov ton vlastnej ťažby ropy a plynu. Predstavitelia koncernu pokladajú za dôležité mať svoju ťažbu, aby ako nákupca v časoch, ako sú tieto, "neprišiel aj o posledné nohavice". Rakúsko spotrebúva ročne takmer 10 miliónov ton ropy a látok z nej ročne.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Firmy vo svete

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.