Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

OMV znovu rokuje o vstupe do Slovnaftu

01.12.1999, 08:46

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Firmy v SR

Rakúsky petrochemický koncern OMV opäť rokuje o prípadnom vstupe do rafinérie Slovnaft, a.s., Bratislava. Podľa predsedu dozornej rady OMV Oskara Grünwalda dostal rakúsky koncern a iní potenciálni investori pozvanie na rokovania od investičnej banky Salomon Smith Barney, ktorú Slovnaft poveril výberom strategického investora. Podľa O. Grünwalda je rozhodujúce, aby OMV neposkytol Slovnaftu iba finančné prostriedky, ale získal aj rozhodujúci vplyv. Odmietol sa však vyjadriť ku konkrétnej veľkosti požadovaného majetkového podielu. Predstavenstvo OMV poskytlo členom dozornej rady spoločnosti krátku správu o rokovaniach o vstupe do Slovnaftu. "Pokročili sme o malý kúsok," povedal O. Grünwald. Hlavnou témou zasadnutia dozornej rady OMV, ktoré sa malo uskutočniť 26. novembra a medzičasom bolo zrušené, mala byť práve problematika rokovaní so Slovnaftom. Rokovanie dozornej rady bolo zrušené v dôsledku toho, že do pôvodne navrhovaného termínu nebude ešte pripravený žiadny návrh na schválenie. Podľa predsedu predstavenstva OMV je však možné, že na mimoriadnom valnom zhromaždení 10. decembra a následne na rokovaní dozornej rady bude témou diskusie aj návrh na majetkový vstup do Slovnaftu. Rakúsky koncern OMV mal veľký záujem o vstup do slovenskej rafinérie už začiatkom 90. rokov počas vlády Vladimíra Mečiara, pričom rafinériu v bratislavskom Slovnafte, ktorá je od Schwechatu vzdialená iba 40 kilometrov, považovalo vedenie OMV za strategicky veľmi významnú. V roku 1992 prejavilo záujem o spoluprácu so Slovnaftom okrem OMV ďalších 11 zahraničných spoločností. Rokovania vtedy stroskotali po tom, čo slovenská vláda stiahla svoj privatizačný zámer. Ak by sa podľa vedenia OMV bratislavská rafinéria dostala do rúk iného ropného koncernu zo západnej Európy, pre Schwechat by to znamenalo nárast konkurenčného tlaku na rakúskom trhu. Napísala to agentúra SITA.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Firmy v SR

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.