Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

RIF plánuje stratu 2,9 mld. Sk

01.12.1999, 08:46

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

TREND

Reštitučný investičný fond (RIF), a.s., Bratislava koncom novembra v priebehu dvoch dní najprv predal a vzápätí kúpil od Všeobecnej úverovej banky, a.s., Bratislava časť svojho portfólia cenných papierov. Táto obchodná operácia je súčasťou obchodno-finančného plánu schváleného akcionármi. Jej cieľom bola zmena obstarávacích cien a tým zreálnenie účtovnej hodnoty majetku fondu. Finančný plán na rok 1999, ktorý schválila dozorná rada spoločnosti, tak počíta so stratou 2,912 mld. Sk.

V snahe znížiť neúmernú diverzifikáciu portfólia RIF od júna tohto roku predáva akciové podiely spoločností cez verejný trh. Takto sa fondu podarilo k 31. októbru 1999 predať 303 743 kusov akcií 96 spoločností v objeme takmer 61,9 mil. Sk, pričom sa vytvorila účtovná strata vyše 233,3 mil. Sk.

Oprávky k akciám spoločností, ktoré sú v konkurze alebo v likvidácii, už presiahli 718 mil. Sk. Predstavenstvo fondu plánovalo prostredníctvom predaja a odkupu zreálniť cenu akcií viac ako 210 titulov cenných papierov. Účtovná strata z tejto operácie bude vyše 1,8 mld. Sk. Operáciu sa však nepodarilo uskutočniť so 14 titulmi, ktoré sú na Burze cenných papierov v Bratislave alebo v Stredisku cenných papierov SR zablokované. Ďalších približne desať titulov sa nepodarilo zrealizovať v dôsledku zmeny cenového pásma. V tejto skupine sú však z likvidných emisií tri najväčšie tituly v portfóliu RIF - VSŽ, Slovnaft a ZSNP s celkovou predpokladanou účtovnou stratou približne 540 mil. Sk.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND

Diskusia (0 reakcií)

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.