Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Royal Dutch/Shell mieri na azerbajdžanské ropné polia

01.12.1999, 08:46

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Firmy vo svete

Holandsko-britský ropný koncern Royal Dutch/Shell rokuje o získaní 25-percentného podielu v azerbajdžanskom morskom nálezisku ropy Inam. Oznámil to regionálny viceprezident Shellu pre Strednú Áziu Gavin Graham. Shell vedie rozhovory s dcérskou spoločnosťou Central Fuel Company z Ruska o kúpe 12,5-percentného podielu v nálezisku a okrem toho pokročili aj rokovania o získaní ďalšieho 12,5-percentného podielu vo vlastníctve štátnej spoločnosti UK Lasmo. Ak sa podaria tieto transakcie, pre Shell to bude znamenať prvý kontrakt v Azerbajdžane. Úspešný výsledok rokovaní o odstúpení ťažobnej licencie v nálezisku Inam by podľa regionálneho viceprezidenta G. Grahama koncernu Shell umožnil vstup do perspektívneho azerbajdžanského ropného a plynárenského sektora a zároveň vytvorilo synergický efekt so stratégiou ťažby zemného plynu z Kaspického mora. Absencia Shellu v Azerbajdžane bola vždy nápadná, pretože štát tam doteraz so zahraničnými ropnými konzorciami podpísal 17 dohôd zameraných na prieskum nových nálezísk ropy a zemného plynu na pevnine, ako aj na mori.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Firmy vo svete

Diskusia (0 reakcií)

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.