Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Správy - preprava a obchod

01.12.1999, 08:46

 • Tlačiť
 • 0
 • Nákladná preprava sa na činnosti Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) v minulom roku podieľala 71,7 percenta. Pravda, prepravili zhruba 56,6 mil. ton tovaru, kým plán bol 60,1 mil. ton. V tomto roku mali železnice prepraviť 55,4 mil. ton, čo znamená medziročný pokles o osem percent. Za desať mesiacov roku 1999 prepravili v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka o 7,8 mil. ton menej.

 • Ministerstvo dopravy a spojov ČR a združenie autodopravcov Česmad Bohemia sa dohodli na dočasnom spoločnom prideľovaní jednorazových zahraničných vstupných povolení pre cestných doprav-cov. V rozhovore pre ČTK to uviedol námestník ministra dopravy a spojov Jaroslav Vrána. "Enormne nám záleží na tom, aby sa dopravcom povolenie včas dostalo na stôl. Myslím si, že sme s Česmadom urobili veľmi korektnú dohodu," povedal J. Vrána. Žiadosti o pridelenie povolení bude pravdepodobne ešte pol roka prijímať Česmad.

 • Asi 800-tisíc ton tovaru ročne by sa mohlo v budúcnosti prepraviť cez dopravnú zónu spoločnosti Přístav, a.s., Pardubice, ktorá pripravuje jej vybudovanie na Labe na západnom okraji Pardubíc. Počíta sa s tým, že na brehu Labe vyrastie dopravné centrum, v ktorom sa stretne vodná, cestná a železničná doprava, informolava ČTK.

 • Ruská vláda plánuje vytvoriť akciovú spoločnosť, ktorá by realizovala plány na oživenie Severnej morskej cesty s cieľom prípadnej výstavby novej generácie jadrových ľadoborcov. Ruské ministerstvo dopravy odhaduje, že ak by sa do flotily ľadoborcov a na oživenie infraštruktúry investovalo 1,3 mld. USD (54,15 mld. Sk), mohla by preprava tovaru touto cestou dosiahnuť 12 miliónov ton ročne do roku 2010 a 50 miliónov ton do roku 2020, uviedol medzinárodný informačný servis NucNet.
 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Preprava a obchod

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.