Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Srbský minister informácií obviňuje médiá

22.12.1999, 09:02

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Srbský minister informácií Aleksandar Vučič minulý týždeň vyhlásil, že jeho ministerstvo, ako aj celá vláda nedovolia "takzvaným nezávislým médiám" ďalej šíriť "klamstvá a ohováranie" Ameriky a NATO. Niektoré srbské médiá otvorene pracujú pre západné štruktúry, "ktoré sa snažia zničiť našu krajinu a náš ľud", vyhlásil A. Vučič na tlačovej konferencii v Belehrade. Minister informácií obvinil USA a NATO z "totálneho mediálneho útoku" proti jeho krajine. A. Vučič reagoval na otázky v súvislosti s rozsudkom belehradského súdu proti niektorým nezávislým médiám, ktoré verejne kritizovali ultranacionalistickú Radikálnu stranu (SRS) podpredsedu vlády Vojislava Šešelja a samého ministra informácií. Nezávislá televízna stanica Studio B a súkromné denníky Blic a Danas súd v stredu odsúdil na pokutu 970-tisíc dinárov (približne 1,1 mil. Sk) za to, že uverejnili vyhlásenie Srbského hnutia obnovy (SPO), ktoré obvinilo vládnuce strany z kontroly tajnej služby a pokusu o atentát na vodcu SPO Vuka Draškoviča. Na základe mimoriadne tvrdého informačného zákona od októbra 1998, keď vstúpil do platnosti, do 1. novembra 1999 vyslovili srbské súdy vyše 30 rozsudkov a udelili pokuty v celkovej výške 20 miliónov dinárov (73 miliónov Sk). Informovala o tom TASR.

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika Reklama a médiá

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.