Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Stagnácia družstevnej výstavby pokračuje

01.12.1999, 08:46

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Reality

Bytové družstevníctvo sa nedokázalo prispôsobiť zmeneným ekonomickým podmienkam, čoho výsledkom je masívny ústup družstevnej bytovej výstavby. Počas celoslovenskej konferencie s názvom Ako ďalej, bytové družstevníctvo, ktorá sa konala v Nitre, to uviedol riaditeľ odboru Ministerstva výstavby a verejných prác (MVVP) SR Pavol Giller. Podľa P. Gillera uzatvorilo MVVP SR v septembri 1997 dohodu o spolupráci so Slovenským zväzom bytových družstiev (SZBD). Podľa tejto dohody mal SZBD vypracovať návrh legislatívnych úprav na obnovenie družstevnej bytovej výstavby s využitím zdrojov stavebného sporenia, hypotekárneho úverovania a Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB) s uplatnením daňových stimulácií tak, aby družstevná forma výstavby bola dostupná aj pre sociálne slabšie vrstvy obyvateľstva. Tento návrh doteraz nevypracovali. Družstevná výstavba bytov zaznamenala hlboký prepad po roku 1991. Kým v roku 1990 bolo odovzdaných 10 033 družstevných bytov a o rok neskôr 10 878 bytov, v roku 1998 to bolo len 548 družstevných bytov a v prvom polroku tohto roka 228 bytov. Spolu sa v minulom roku družstevné byty na všetkých odovzdaných bytoch podieľali len 6,7 %. Ešte horšia je situácia v novozačínajúcej bytovej výstavbe, kde družstevné byty predstavujú len 4,4 % zo všetkých novovznikajúcich bytov. Uviedla to TASR.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Reality

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.