Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tatrasvit Svit-Socks tají mená akcionárov

01.12.1999, 08:46

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Fakt

Takmer štvrtinu akcií Tatrasvitu Svit-Socks, a.s., Svit vlastnia dve zahraničné spoločnosti, ktorých totožnosť nie je známa. Majetkový vplyv získali po októbrovom zvýšení základného imania o 41,8 mil. Sk na súčasných 166,8 mil. Sk. Zvýšenie základného imania prebehlo formou kapitalizácie pohľadávok zahraničných spoločností voči svitskej textilke. Zadlženosť firmy tak klesla z 59 % na 49 % základného imania. Generálny riaditeľ firmy Peter Stupka odmieta uviesť mená nových akcionárov. "Nemyslím si, že by bolo vhodné zverejniť tieto dve inštitúcie. Sú to naši obchodní partneri," uvádza P. Stupka. Personálny riaditeľ spoločnosti Peter Beno spresňuje, že sú to zahraničné spoločnosti so sídlom vo Švajčiarsku a v Luxembursku, pričom každá z nich získala rovnaký podiel - 12,4 % akcií Tatrasvitu Svit-Socks.

Minulý týždeň na odovzdávaní certifikátu riadenia kvality podľa normy ISO 9001 pred novinármi vystúpil jediný skutočne známy vlastník firmy - svitský podnikateľ Igor Antal. Ten podľa personálneho riaditeľa P. Bena vlastní približne 38 % akcií. Ďalším vlastníkom s 35 percentami akcií je spoločnosť Tatrasvit, a.s., Svit, ktorá je v konkurze a kontroluje ju TTH, a.s., Svit, s neznámymi vlastníkmi. Mená nových akcionárov zo zahraničia s takmer 25 percentami akcií vedenie firmy nechce zverejniť. Podnik je pokračovateľom výroby ponožiek a pančúch, s ktorou práve pred 60 rokmi začal podnikateľ Tomáš Baťa. Pred desiatimi rokmi bol najväčším pletiarskym podnikom v bývalom Československu s približne osemtisíc zamestnancami a ročnou produkciou 38 mil. kusov pančúch a párov ponožiek. V súčasnosti zamestnáva menej ako tisíc pracovníkov a ročná produkcia sa ustálila na 18 mil. kusov a párov.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Fakt

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.