Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tohtoročný Exporeal v oslabení

01.12.1999, 08:46

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Reality

Základnou charakteristikou súčasného realitného trhu je podľa prezidenta Národnej asociácie realitných kancelárií (NARKS) SR Martina Holeca nedostatok a nedostupnosť finančných prostriedkov. Zhoršená situácia na trhu nehnuteľností sa prejavila aj na zníženom počte vystavovateľov na 5. ročníku veľtrhu nehnuteľností a súvisiacich odborov Exporeal `99 v Bratislave - tento rok ich bolo celkovo 30. Ako uviedol M. Holec, ponuka podnikateľských priestorov i priestorov na bývanie dnes prevyšuje dopyt, čoho následkom je pokles cien nehnuteľností vo všetkých oblastiach Slovenska. Podľa M. Holeca štátna šesťpercentná bonifikácia úrokov hypotekárnych úverov situáciu nerieši, keďže najslabšie vrstvy sú z možnosti čerpať takýto úver v dôsledku stanovených podmienok (zloženie sumy 30 % z ceny nehnuteľnosti, ručenie pri úvere a výška mesačnej splátky) takmer vylúčené. Právnické osoby pritom túto možnosť nemajú vôbec, navyše, došlo k zvýšeniu dane z pridanej hodnoty (DPH) zo šesť na 10 %. M. Holec nepovažuje za dostatočný rozvojový impulz ani zníženie dane z príjmov právnických osôb o desať percent. V budúcom roku neočakáva výraznú zmenu terajších cien nehnuteľností. Pokles cien sa začal asi v 1. polroku 1999 a v súčasnosti sa už vývoj stabilizoval.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Reality

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.