Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tržby Drevoindustrie za vlastné výrobky stúpli medziročne o 10 %

01.12.1999, 08:46

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Firmy v SR

Drevospracujúca spoločnosť Drevoindustria, a.s., Žilina znížila hospodársku stratu za prvých deväť mesiacov tohto roku z minuloročných 9,5 na 2,2 mil. Sk. Do konca roka spoločnosť predpokladá kladnú hodnotu hospodárskeho výsledku. Ešte ku koncu minulého roka spoločnosť zaznamenala stratu vo výške 1,7 mil. Sk. Podľa predsedu predstavenstva Miroslava Bariaka dosiahli tržby za predaj vlastných výrobkov a služieb za prvých deväť mesiacov tohto roka 187 mil. Sk, čo predstavuje medziročný nárast o 10 %. Vyššiu výkonnosť výrobných kapacít spoločnosť dosiahla pri medziročnom znížení počtu pracovníkov zo 765 na 683. Postupne zvyšuje podiel vývozu. V štruktúre výroby sa zvyšuje využívanie piliarskych kapacít, rastie výroba drevostavieb, paliet a nábytku pri stabilizácii výroby športových potrieb so zastavením výroby lyží a zavádzaním nových nábytkárenských výrobkov pre letnú sezónu. Tohtoročné investície v objeme takmer 17 mil. Sk sa realizovali v oblasti nových technológií, dopravy a účelových strojov a zariadení. Primárnym zámerom spoločnosti pre budúcnosť je hľadanie vhodného partnera pre kapitálový vstup, čo súvisí s privysokou úrokovou zaťaženosťou úverových prostriedkov. Uviedla to TASR.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Firmy v SR

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.