Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Virtuálne podnikanie pre podnikateľov

01.12.1999, 08:46

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Podnikanie

Odborníci z medzinárodnej organizácie VEA Viedeň (The Virtual Enterprises Association - Virtuálna asociácia podnikateľov) zameranej na rozvoj a zriaďovanie virtuálnych spoločností budú prednášať na odbornom seminári Virtuálne podnikanie. VEA pôsobí ako strešná organizácia pre celý rad podnikov a organizácií, ktoré spolupracujú a používajú spoločnú sieť. Virtuálne podnikanie z hľadiska obchodovania umožňuje jednoduchý nákupný systém, ako aj komplexné riešenie integrujúce celý obchodný cyklus. Vytvára podmienky na bezproblémový pohyb operácií medzi obchodníkom a zákazníkom, medzi podnikateľmi navzájom a medzi podnikateľom a verejným sektorom. Virtuálne podnikanie podnecuje konkurencieschopnosť spoločností, urýchľuje kontakty medzi výrobcami, dodávateľmi a spotrebiteľmi. Ponúka im možnosť presadiť sa aj na vzdialených trhoch za relatívne nízke náklady, získavať marketingové informácie, zlepšiť logistiku firmy a rozvíjať kooperačné výskumné a vývojové zariadenia. Odborníci sa budú zaoberať objasnením filozofie VEA a podnikateľského konceptu Virtuálny podnik, virtuálnou sieťovou architektúrou pre elektronický obchod, ako aj konceptom virtuálneho podniku štrukturálnej obnovy na Slovensku. Seminár organizuje Regionálna komora SOPK Trenčín. Uskutoční sa 9. decembra v budove Slovenskej poisťovne, a.s., na Legionárskej 14 v Trenčíne.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Podnikanie

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.