Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vláda vyhlásila tender na výber strategického partnera ST

01.12.1999, 08:46

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

TREND

Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií SR minulý týždeň formou inzerátu v svetových a domácich médiách zverejnilo záujem predať 51 percent Slovenských telekomunikácií (ST), a.s., Bratislava strategickému partnerovi.

Termín vyhlásenia a ukončenia verejného výberového konania sa z rôznych dôvodov už niekoľkokrát posúval. Podľa terajšieho plánu by mali byť meno strategického partnera a suma, ktorú za podiel v ST zaplatí, známe do konca marca budúceho roka. Minister dopravy, pôšt a telekomunikácií SR Jozef Macejko v reakcii na názory, že tento termín nie je možné dodržať, povedal: "Urobíme všetko pre to, aby sa termín [ukončenia tendra] podarilo dodržať. No myslím si, že ak sa [proces výberu strategického partnera] predĺži o niekoľko týždňov, nebude to až taká tragédia."

Manažér aktívnych operácií Slávie Capital, o.c.p., a.s., Bratislava Viktor Levkanič sa domnieva, že investori zdržanie nevnímajú negatívne, ak je jeho dôvod racionálny. Jeho slová potvrdil aj manažér pre akvizície a fúzie holandskej spoločnosti KPN Royal Dutch Telecom Peter W. Chevalier. Povedal, že KPN Telecom zmenu zámeru predať namiesto pôvodných 34 percent až 51 percent ST vníma ako dôkaz, že slovenská vláda vie napredovať.

KPN Telecom, nórsko-švédska Telenor-Telia a francúzsky France Telecom predbežný vážny záujem o vstup do ST už oficiálne deklarovali. Podľa informácií TRENDU sa o podiel v ST zaujímajú aj nemecký Deutsche Telekom a dánsky Tele Danmark.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.