Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vlastníkom Invest Brokers je spoločnosť Penta Holding

01.12.1999, 08:46

 • Tlačiť
 • 0

Od júla 1999 je 100-percentným akcionárom spoločnosti Invest Brokers, o.c.p., a.s., Bratislava spoločnosť Penta Holding. Invest Brokers sa nedávno úspešne zúčastnil na primárnej emisii sedemročných dlhopisov Slovenského cestného fondu. Podľa informácie, ktorú TRENDU poskytol riaditeľ spoločnosti Miron Zelina, dosiahol obrat firmy v roku 1998 približne 4,8 mld. Sk, z toho obchody na vlastný účet predstavovali takmer 1,4 mld. Sk. Spoločnosť je riadnym členom Burzy cenných papierov v Bratislave a užívateľom on-line stanice RM-Systému Slovakia. Aktívne sa zúčastňovala na primárnych aukciách štátnych dlhopisov a štátnych pokladničných poukážok. Je členom Asociácie obchodníkov s cennými papiermi. Vlastné imanie Invest Brokers dosiahlo na konci minulého roku 16,76 mil. Sk pri základnom imaní 5,5 mil. Sk. K 30. septembru 1999 vykazovala spoločnosť zisk 1,9 mil. Sk. V dôsledku zlej situácie na slovenskom kapitálového trhu a nepriaznivého vývoja slovenskej koruny v prvom polroku 1999 boli pre klientov realizované nákupy dlhopisov denominovaných v zahraničných menách. Spoločnosť Invest Brokers vznikla v januári 1996. Jej predchodcom bola spoločnosť Invest Brokers, s.r.o., Bratislava založená v roku 1994. Od vzniku bola súčasťou skupiny VÚB Invest Holding, dcérskej spoločnosti VÚB, a.s., Bratislava. Od leta 1999 pôsobí ako člen skupiny Penta Holding a poskytuje služby hlavne pre spoločnosti v skupine.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Kapitálový trh

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.