Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vzdelávací program pre sieťových inžinierov

01.12.1999, 08:46

 • Tlačiť
 • 0

Fakulta elektrotechniky a informatiky (FEI) Technickej univerzity Košice sa ako prvá na Slovensku zapojila do programu Cisco Networking Academies (CNA). Jeho hlavným cieľom je naučiť ľudí navrhovať, stavať a prevádzkovať počítačové siete. Cisco Systems, popredný výrobca sieťových komponentov, programom CNA reaguje na rastúci dopyt po komunikačnej infraštruktúre a pracovníkoch, ktorí ic vedia stavať a spravovať. Podľa štúdie International Data Corporation bude v roku 2002 na západoeurópskom trhu práce chýbať 600-tisíc ľudí ovládajúcich sieťové technológie, a to najmä v oblasti navrhovania a implementácie sietí. CNA sa zameriava na celú problematiku sietí, teda nielen na produkty firmy Cisco. Od roku 1997 sa štvorsemestrálny program lavínovite rozšíril do 52 krajín sveta. Je v ňom zapojených takmer tritisíc inštitúcií a široký okruh študentov od 16 do 59 rokov. Košická FEI sa stala prvou z dvoch až troch predpokladaných regionálnych akadémií v SR. Každá z nich vykonáva dohľad nad približne desiatimi lokálnymi akadémiami, ktorých zakladanie sa však iba začne. Problémom sú relatívne vysoké finančné investície potrebné na vybavenie učební technickými zariadeniami. V prípade FEI pomohla spoločnosť Business Global Systems, a.s., Bratislava. V najbližšom čase nastúpi do prvého semestra na FEI 15 študentov. Podľa vedúceho inštruktora Františka Jakaba už zare-gistrovali aj záujem o štúdium zo strany súkromných podnikov.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Info-komunikačné technológie

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.