Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vzniklo združenie pre rozvoj internetovej reklamy

01.12.1999, 08:46 | Martin Valášek

 • Tlačiť
 • 0

S cieľom vytvoriť priestor na komunikáciu medzi subjektmi podnikajúcimi v oblasti propagácie v internete a postupne štandardizovať procesy v reklamnej a mediálnej oblasti vzniklo združenie právnických osôb Ad-club.sk. Združenie chce sprehľadniť a zjednodušiť zadávateľom reklamy prácu s internetom.

Na základe doterajších skúseností členov plánuje združenie v budúcom roku predkladať návrhy a spolupracovať aj so štátnymi orgánmi na príprave legislatívnych opatrení pre oblasť reklamy, nákupu a tvorby mediálneho priestoru v internete. Informácie o svojich aktivitách združenie zverejňuje na stránke www.ad-club.sk.

Podľa prezidentky klubu Beáty Veverovej bude združenie aktívne spolupracovať aj so subjektmi poskytujúcimi služby auditu WWW serverov formou konzultovania metodiky či spôsobu prezentovania výsledkov. Prvý projekt nezávislého auditu slovenských serverov rozbieha firma NetSearch, s.r.o., Bratislava (TREND 44/1999).

Zakladajúcimi členmi združenia sú firmy Zoznam, s.r.o., Banská Bystrica (prevádzkuje katalógový vyhľadávač Zoznam.sk), Somi Systems, s.r.o., Bratislava (e-mailová služba Pobox.sk) Agentúra Ma-Rek, s.r.o., Bratislava (stránky Shopping.sk, Cdshop.sk, Eaukcie.sk, Kultura.sk). Ďalšími členmi sú Gratex International, a.s., Bratislava (vydáva internetový magazín Inzine), Rádio Twist, a.s., Bratislava (priekopník rozhlasového vysielania cez internet na Slovensku), Mega Loman, s.r.o., Bratislava a Webner, s.r.o., Bratislava (agentúry pôsobiace v oblasti nákupu, predaja a realizácie upútavkových kampaní v internete).

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Info-komunikačné technológie

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.