Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Za hotel Kriváň dali viac ako 100 mil. Kč

01.12.1999, 08:46

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Reality

Objekty bývalého luxusného hotelu Kriváň na pražskom Námestí I.P. Pavlova kúpila firma Development Company I, ktorá je dcérskou spoločnosťou francúzskej skupiny Bouygues. Kúpnu cenu investor ani predávajúci likvidátor firmy Holding nezverejnili. Podľa realitnej spoločnosti Staroreal, ktorá predaj sprostredkovala, sa cena pohybovala medzi 100 až 150 mil. Kč (zhruba 118 mil. Sk až 177 mil. Sk). ČTK to povedal riaditeľ Starorealu Luboš Procházka. Ako uviedol, francúzsky investor súčasne s dvoma domami, ktoré tvoria objekt bývalého hotela, kúpil i susedný bytový dom, ktorý má prejazd do vnútrobloku. Podľa informácií L. Procházku chce nový majiteľ súbor budov rekonštruovať a prestavať na administratívne a obchodné priestory. Vo vnútrobloku a v podzemí vybuduje parkovacie miesta. Francúzska skupina Bouygues bola napríklad generálnym dodávateľom dostavby terminálu pražského ruzynského letiska a uskutoční tiež rekonštrukciu hotela Kriváň. Majiteľom súboru nehnuteľností bývalého hotela bola podľa L. Procházku od roku 1992 spoločnosť Holding, ktorá v roku 1994 plánovala rekonštrukciu vrátane podzemného parkoviska. Firma sa však dostala do finančných ťažkostí a v roku 1998 vstúpila do likvidácie. V rámci prevodu pohľadávok Českej sporiteľne prešla pohľadávka z 260-miliónového úveru založeného hotelom na Konsolidačnú banku. Záložné právo vykázala Komerční banka, a.s., Praha za terajšiu kúpnu cenu. Uviedla to ČTK.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Reality

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.