Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zapolarnoje má pribrzdiť pokles ťažby plynu v Rusku

01.12.1999, 08:46

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Firmy vo svete

Začatie ťažby na ložisku Zapolarnoje umožní Gazpromu zdržať pokles ťažby zemného plynu, ktorý sa prejavil už v tomto roku. Vedúci predstavitelia ruského plynárenského koncernu už pred niekoľkými týždňami priznali, že Gazprom zaznamenáva pokles ťažby, pričom denný deficit pri dodávkach plynu na domáci ruský trh dosahuje 100 mil. kubických metrov (TREND 47/1999). Podľa slov člena vedenia Gazpromu Aleksandra Puškina ročný objem ťažby na ložisku Zapolarnoje dosiahne 100 mld. kubických metrov plynu. "Po tom, čo pred poldruha rokom otvárka ložiska bola zmrazená v dôsledku zastavenia financovania, v lete tohto roka boli realizované nové kroky na obnovenie prác. Prijímajú sa efektívne miery na získanie prostriedkov, a ak sa situácia bude vyvíjať pozitívne, o rok a pol chceme uviesť ložisko do ťažby," povedal A. Puškin. Dodal, že v príprave na zimu Gazprom uskladnil v podzemných zásobníkoch 52,6 mld. kubických metrov plynu. Avšak vzhľadom na nedostatočné zásoby mazutu a uhlia "naše zásoby plynu aj tak nebudú stačiť", spresnil podpredseda predstavenstva Gazpromu.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Firmy vo svete

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.