Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Brovedani zvýši kapacity

07.02.2008, 00:00

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Firmy v SRGalantská spoločnosť Brovedani Slovakia, dcéra talianskej skupiny Brovedani Group, plánuje v galantskej priemyselnej zóne Juhovýchod výstavbu novej výrobnej haly a súboru prevádzkových a servisných objektov a inžinierskych sietí s napojením na dopravný a technický systém mesta. Chce štvornásobne zvýšiť produkciu mikrokomponentov zo špeciálnych ocelí používaných v automobilovom priemysle. Pôjde o celkovú  investíciu presahujúcu 600 miliónov korún, pričom pol miliardy korún pohltí technologické vybavenie. Spoločnosť plánuje začať stavať v máji a nábeh novej produkcie odštartovať v apríli budúceho roku.
Teraz firma zamestnáva sto zamestnancov, pričom predpokladaný stav pracovníkov po rozšírení priestorových a výrobných kapacít stúpne na trojnásobok, pracovať sa bude v dvojzmennej prevádzke. Ročná produkcia výrobkov stúpne po vybudovaní nových kapacít zo súčasných 425 na 1 750 ton. Podľa asistentky výkonného riaditeľa Zuzany Rumizovej v priebehu nasledujúcich dvoch až troch rokov spoločnosť očakáva, že celá produkcia bude orientovaná na vývoz. Export bude smerovať najmä do Česka, Nemecka a Talianska. Medzi hlavnými odberateľmi nebudú chýbať ani zvučné mená ako Bosch, Delphi či Magneti Marelli.
Firma začala s aktivitami na Slovensku v roku 2004, doteraz produkuje v rekonštruovanej hale bývalej práčovne a čistiarne. (jku) • Tlačiť
 • 0

Rubrika Firmy v SR

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.