Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kofola rozširuje slovenský závod

14.02.2008, 00:00

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Firmy v SR

Český výrobca nealkoholických nápojov, skupina Kofola chce aj v tomto roku pokračovať v ďalšom rozširovaní svojho slovenského výrobného závodu v Rajeckej Lesnej. Dokopy na to vynaloží zhruba 340 miliónov korún. Väčšinu do novej výrobnej linky na zvýšenie produkcie vlajkovej lode skupiny – nápoja Kofola. Linka pomôže aj rastu produkcie pramenitej vody Rajec a jej ochutenej verzie Rajec Bylinka. Vo všetkých prípadoch ide o produkty, ktoré najviac dvíhajú tržby skupiny na slovenskom trhu. „Rozširovaním výrobných kapacít tuzemského závodu skupiny reagujeme na stúpajúci podiel našich produktov na trhu,“ hovorí Marián Šefčovič, generálny riaditeľ slovenskej dcérskej firmy Kofola Rajecká Lesná.Po nových investíciách Kofola do svojho slovenského závodu prijme vyše nových 30 zamestnancov. Celkovo tak bude vo fabrike pracovať 350 ľudí. Kofola, ktorá svoje nápoje predáva v celej strednej Európe, v posledných rokoch dynamicky rastie. Ešte v roku 2002 predstavovali celkové tržby skupiny zhruba dve miliardy korún, v minulom roku sa dostali na takmer šesť miliárd. Na Slovensku v roku 2007 boli tržby skupiny 1,6 miliardy korún, čo bolo o štvrtinu viac ako o rok skôr.Kofola na stredoeurópskom trhu k záveru minulého roka fúzovala s poľskou nápojovou trojkou Hoop. Tržby celej spojenej firmy, v ktorej držia vlastníci Kofoly majoritu, predstavujú zhruba 11 miliárd korún. Hoop pritom Kofole zabezpečí širší vstup na ruský trh, pretože je tam už dlhšie aktívny. (hai)
 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Firmy v SR

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.