Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

MobilKing sa rozbieha v Poľsku

14.02.2008, 00:00

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Firmy v SR

Virtuálneho mobilného operátora rozbieha v Poľsku cez spoločnosť Mobile Entertainment Company private equity skupina Penta. Projekt s názvom MobilKing chce osloviť najmä mužskú časť trhu. Stavia na predplatené služby a mobilný obsah zameraný na šport a zábavu. Ako uvádza Marek Ondrejka, investičný riaditeľ Penty, výberu cieľovej skupiny predchádzalo viacero prieskumov. „Zákazníci budú mať k dispozícii rad služieb šitých na mieru,“ hovorí. MobilKing bude pri ich poskytovaní využívať sieť etablovaného operátora Polska Telefonia Cyfrowa, známeho pod značkou Era.Penta uvažovala o virtuálnom providerovi aj na Slovensku. Pôvodne ho chcela spustiť do konca minulého roka. Ale nedohodla sa s tunajšími operátormi, ktorých infraštruktúru plánovala využívať, a projekt sa zastavil. Momentálne pre jeho oživenie nie je stanovený žiadny ďalší termín. Oproti vlaňajšku sa zmenil rozsah zámeru virtuálneho mobilného biznisu. Kým pôvodne sa Penta chcela zamerať na krajiny V4, najnovšie sú podľa hovorcu skupiny Martina Danka v hľadáčiku všetky trhy, ktoré na to budú mať „patričný potenciál“.MobilKing je druhý významnejší podnik Penty v telekomunikačnom biznise. Vlani v Česku v bezdrôtovej CDMA sieti rozbehla internet a telefonovanie pod značkou U:fon a do konca roka získala 33-tisíc klientov. Podobný biznis model, marketingovo označovaný ako „štvrtý mobilný operátor“, bol v pláne i na Slovensku, no teraz nie je v kurze (TREND 5/2008).V Poľsku má slovensko-česká investičná skupina ďalšie štyri projekty: maloobchody Žabka, stávkové kancelárie Profesjonal, sieť lekární Dr. Max a káblového operátora Stream. Na podporu tamojších aktivít sa rozhodla založiť vo Varšave novú pobočku.(ja)
 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Firmy v SR

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.