Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

RNDr. František HAJNOVIČ

06.02.2002, 00:00

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

AktualityNarodil 5. júla 1949 v Malackách. Vysokoškolské vzdelanie získal v roku 1972 na Matematicko-fyzikálnej fakulte Karlovej univerzity v Prahe v odbore matematická ekonómia. Od skončenia štúdia až do roku 1994 pracoval v Inštitúte štatistiky a informatiky (INFOSTAT) v oblasti makroekonomických analýz a pro­gnóz. Zaoberal sa aj problémami analýz sociálnej situácie domácností. Na začiatku 90. rokov sa zúčastnil na príprave kompenzácie cenových úprav a niektorých sociálnych opatrení v oblasti bývania. V roku 1994 začal pracovať v Národnej banke Slovenska (NBS). Zo začiatku na výskumnom úseku, kde sa podieľal na príprave analýz a ďalších podkladov pre orgány banky a na vypracúvaní stanovísk k materiálom predkladaným do vlády SR. Išlo o oblasť verejných financií, medzinárodnej integrácie, sociálnych reforiem a strednodobej hospodárskej stratégie. Pred svojím vymenovaním do funkcie ministra financií pôsobil ako vedúci oddelenia národohospodárskych a menových štúdií NBS. Ťažisko jeho práce spočívalo v príprave analýz a podkladov súvisiacich so smerovaním Slovenska do Európskej únie a Európskej menovej únie.

Prezident SR Rudolf Schuster ho vymenoval 29. januára do funkcie ministra financií SR po prijatí abdikácie doterajšej šéfky rezortu Brigity Schmögnerovej.

Ako uviedol nový minister krátko po svojom uvedení do úradu, chce pokračovať v reformách svojej predchodkyne. Za podstatnú považuje najmä stabilitu verejných financií. Podľa neho je veľmi dôležité, aby ministerstvo svojimi krokmi napredovalo v prístupovom procese Slovenska do EÚ a aby sa úspešne ukončil. „Sú rozbehnuté reformy, ktoré naše riadenie verejných financií priblížili k štandardným ekonomikám,“ uviedol pre TASR minister. Za dôležitú úlohu rezortu financií považuje F. Hajnovič realizáciu fiškálnej decentralizácie, ktorá podľa neho určite nebude ľahká.

F. Hajnovič je ženatý, má štyri deti a býva v Bratislave. • Tlačiť
 • 0

Rubrika Aktuality

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.