Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Sartech vyrobí viac plastov

14.02.2008, 00:00

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Firmy v SR

Sartech Slovakia, dcérska spoločnosť francúzskeho Sartechu, plánuje v Starej Turej v tomto roku rozšírenie. Chce investovať viac ako 35 miliónov korún do výstavby novej haly na lisovanie plastov vstrekovaním. Firma plánuje tiež kúpiť nové stroje za vyše 50 miliónov korún. Počet strojov a aj kapacita celej továrne sa po rozšírení takmer zdvojnásobia.Podľa generálneho riaditeľa firmy Yvesa Soneta sa čaká na územné rozhodnutie a stavebné povolenie. Stavebnú časť na ploche približne 1 200 štvorcových metrov chce mať firma podľa neho hotovú do konca tohto roka. S výrobou v nových priestoroch plánuje začať v úvode toho budúceho. Na budúci rok majú v Sartechu podľa Y. Soneta naplánované tržby 120 miliónov korún, trikrát viac, ako to bolo v minulom roku.Sartech Slovakia zamestnáva okolo 40 ľudí a po rozšírení areálu by k nim mal rovnaký počet pribudnúť. Firma je dodávateľ plastových dielcov do rôznych častí automobilov. Najväčší zákazníci sú Faurecia či Visteon. Sú to firmy známe automobilkám na celom svete, dodávajúce od autosedačiek až po moduly dverí. Vyše 50 percent produkcie Sartech Slovakia exportuje, najmä do Poľska, Francúzska a Slovinska.V centre Starej Turej firma podniká od roku 2004. Kúpila mestský objekt, kde bol dovtedy autoservis. Mesto s touto spoločnosťou spolupracuje aj ďalej. Ako hovorí primátorka Starej Turej Anna Halinárová, teraz pomáha vykupovať pôdu na plánované rozširovanie Sartechu. Okrem iného mesto vymenilo súkromnému majiteľovi pozemok, na ktorom má stáť nová výrobná hala.(orf)
 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Firmy v SR

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.