Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Slovaktual vo švajčiarskych rukách

14.02.2008, 00:00

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Firmy v SR

Najväčšieho slovenského producenta plastových okien, spoločnosť Slovaktual kúpil v januári švajčiarsky koncern AFG Arbonia-Forster-Holding. Vďaka akvizícii sa stane jedným z najväčších výrobcov plastových okien v Európe. Slovaktual vyrába na desiatich výrobných linkách s maximálnou kapacitou dvetisíc okien za deň. Firma v rokoch 2005 až 2007 investovala ročne okolo sto miliónov korún. V Pravenci postavila tri výrobné haly, sklad hotových výrobkov a logistické centrum. V roku 2006 jej obrat prekročil osemsto miliónov, za uplynulý rok poskočil tesne pod miliardu. Tento rok plánuje za zhruba 50 miliónov korún kúpiť stroje a doplniť vozový park. Okrem plastových okien z nemeckých profilov Aluplast vyrába aj vonkajšie dvere. Výrobky umiestňuje prevažne na slovenskom trhu a zhruba 15 percent exportuje, hlavne do Česka a Rakúska. Obchodné zastúpenia má ešte v Poľsku, Maďarsku a vo Švajčiarsku, na Slovensku rozvíja vlastnú predajnú sieť. Ďalší významní producenti v tomto biznise patria prevažne slovenským vlastníkom. Spoločnosť Noves okná v Spišskej Novej Vsi o vstupe zahraničného investora momentálne ne­uvažuje. Tiež vyrába plastové okná z profilov Aluplast a v predminulom roku utŕžila vyše 608 miliónov korún. Vyváža zhruba 40 percent produkcie. Viaceré ponuky na prevzatie zvažuje spoločnosť Incon v Prievidzi. Do rozšírenia výroby v posledných dvoch rokoch investovala 130 miliónov korún. Používa nemecké profily Inoutic a jej maximálna kapacita je 1 250 okien denne na štyroch linkách. Deväťdesiat percent produkcie predá na domácom trhu, zvyšok hlavne v Českej republike. V roku 2006 prevýšili jej tržby 541 miliónov korún. Do rakúskeho IFN Holdingu, ktorý je známy cez značku Internorm, patrí už dva roky spoločnosť HSF z Malaciek. Vyrába takmer výlučne na export, hlavne do Rakúska a Švajčiarska. Predminuloročné tržby dosiahli takmer 565 miliónov korún.(kš)
 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Firmy v SR

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.