Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Unimed chce postaviť fabriku

14.02.2008, 00:00

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Firmy v SR

Tuzemský distribútor liekov a zdravotníckych pomôcok Unimed v rukách slovenskej podnikateľskej rodiny Slučiakovcov plánuje v bratislavskej mestskej časti Lamač postaviť novú výrobnú fabriku i distribučné centrum na očné kvapky a roztoky očných injekcií. Celkovo ho to má stáť zhruba 185 miliónov korún. V nových priestoroch firma chce vo výrobe a administratíve zamestnať stovku ľudí.Pre Unimed, ktorý sa prioritne zameriava na distribúciu, nie je tento výrobný projekt premiérový. Očné kvapky už dlhšie vyrába v iných bratislavských priestoroch, a to pod hlavičkou svojej dcérskej firmy Unimed Pharma. Podľa spolumajiteľa spoločnosti Ľudovíta Slučiaka táto už existujúca výrobná prevádzka dosahuje ročné tržby na úrovni zhruba 150 milió­nov korún. Nová výroba bude rozsiahlejšia. „Vďaka rozšíreniu budeme zvýšiť export našich očných kvapiek,“ vysvetľuje dôvody expanzie Ľ. Slučiak. Nová fabrika sa má začať stavať v lete a spustenie výroby sa očakáva v roku 2010. Unimed začal s distribúciou liekov a zdravotníckych pomôcok do slovenských lekární a nemocníc pred vyše pätnástimi rokmi. Teraz distribuuje produkty od zhruba 250 farmaceutických výrobcov. Na obsluhu celého Slovenska má firma zriadené tri distribučné centrá – v Bratislave, Trenčíne i Poprade. Unimed má ročné tržby zhruba dve miliardy korún. Celkovo má skupina dve stovky zamestnancov.(hai)
 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Firmy v SR

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.