Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Digital world on paper

27.07.2006, 00:00

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

English summaryThe Slovak Business Fund invested 3 mil. EUR in a Slovak company, Ardaco, that has developed a unique technology called the PDMark (Paper Data Mark). This technology allows tens of kilobytes of data to be added to forms, invoices, contracts and certificates. These are saved in the background in the form of a barely visible texture that does not influence the final layout of a document. Ardaco software and a normal printer are enough to save the data to the background of a document. And so thanks to the PDMark, normal paper can become a data carrier similar to a CD. Anything can be saved in this way: text, spreadsheets, pictures, biometric data or an electronic signature. The limit is 30 to 50kb. Once “saved” the data cannot be changed, making it similar to a non-rewritable CD. Data saved in the background of a document can be read by any PC with a scanner as it is decoded by special software.The data attachment can contain the same information as the document itself. Should anyone change the contents of the visible document, the encrypted background information will remain intact even if the paper of the document is partially damaged. PDMark uses mathematical methods similar to techniques used by satellite communication where if a lot of data is lost, algorithms can restore the picture. “You can tear off any part of the paper or spill coffee over it, as long as you do not damage more then 50%, the data should be readable,” stated company director, Igor Kocis. • Tlačiť
 • 0

Rubrika English summary

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.