Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nový majiteľ zmodernizuje Hotel Kyjev

15.07.2004, 00:00

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Firmy v SR

Dominanta bratislavského centra, Hotel Kyjev, zmenila majiteľa. Začiatkom júna predal dovtedajší najväčší akcionár spoločnosti, švajčiarsky občan Antal Rack, svojich 93-tisíc akcií za spolu 282 mil. Sk. Predávaných 89 percent vlastnil päť rokov.

Minulý týždeň vyhlásil nový majoritný akcio­nár – spoločnosť SK Centre, a.s., Bratislava – povinnú ponuku na kúpu zostávajúcich účastín hotela. Cena bola stanovená na 307 korún, čo je výrazne menej než 3 038 Sk, ktoré zaplatil za akcie švajčiarskemu majiteľovi. A. Rack sa k transakcií pre TREND odmietol vyjadriť. Aj keď naznačil, že časť vplyvu na hotel si naďalej ponechal.

Hotel potrebuje rozsiahlejšiu rekonštrukciu. Doterajším akcionárom chýbali financie. Navyše zlyhala komunikácia medzi majiteľom a vedením hotela. Za posledný polrok sa totiž konali tri valné zhromaždenia, z ktorých bolo úspešné len posledné v júni. To už však o osude hotela bolo rozhodnuté.

Noví rozhodujúci vlastníci – slovenská spoločnosť SK Invest, a.s., Bratislava a britská developerská spoločnosť Lordship Holdings Ltd. si napoly rozdelili podiely vo firme SK Centre, ktorá kúpený balík akcií hotela kontroluje. Lordship začínal s projektmi v roku 1987 v Londýne, svoju činnosť v roku 1992 preorientoval najmä do Prahy a Brna. SK Invest patrí do skupiny podnikateľov, ktorí sa angažujú napríklad v Imune Pharm Holdingu a Smrečine Holdingu I.

Noví majitelia odhadujú, že do zrekonštruovania hotela s okolím bude nutné investovať približne 50 mil. EUR (1,99 mld. Sk). Pribudnúť by mali podzemné garáže, kancelárie, byty. Hotel poskytuje v súčasnosti 380 lôžok v 180 izbách a piatich apartmánoch.

(gb, mh)
 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Firmy v SR

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.