Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Výstavba Zbojníckej chaty

09.06.1999, 08:35

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Reality

Už začiatkom júna začali s vyvážaním materiálu na rekonštrukciu Zbojníckej chaty vo Veľkej Studenej doline vo Vysokých Tatrách. V Tatranskej Lomnici je uskladnených približne 80 ton materiálu na jej obnovu. Zámerom chatára Ľudovíta Záhora a majiteľov, ktorými sú Klub slovenských turistov, Slovenský horolezecký spolok JAMES a Slovenský lyžiarsky zväz, je do konca tohto roku dostať chatu pod strechu. V druhej etape sa má na budúci rok dokončiť interiér. Predpokladané náklady na obnovu Zbojníckej chaty sú 3,5 mil. Sk. V súčasnosti majú majitelia k dispozícii približne 2,5 milióna Sk, ktoré by mali postačiť na práce a materiál v tomto roku. Značnú časť materiálu darovali či poskytli za zľavy firmy z celého Slovenska. Na výstavbu chýba už len stavebné povolenie, naviazané na výnimku Ministerstva životného prostredia SR zo zákona o ochrane prírody a krajiny. Ako uviedol pre SITA zástupca JAMES Marián Šajnoha, kladné stanovisko je už na Okresnom úrade v Poprade. Zbojnícka chata vo Vysokých Tatrách úplne zhorela v noci zo 14. na 15. júna 1998. Projekt obnovenej chaty je podobný starej, zachová sa aj počet lôžok. Už pri projekte sa pritom kládol veľký dôraz na použitie nehorľavých materiálov.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Reality

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.