Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ing. Miroslav MAXON, minister financií SR

21.01.1998, 01:00

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Aktuality

Na návrh premiéra Vladimíra Mečiara prezident 14. januára vymenoval za člena vlády Ing. Miroslava Maxona (46) a poveril ho vedením Ministerstva financií SR. Dovtedajší šéf rezortu Sergej Kozlík ostal členom vlády vo funkcii jej podpredsedu zodpovedného za oblasť ekonomickej transformácie. Jeho trojročné účinkovanie na poste ministra financií M. Maxon oceňuje. "Spomedzi všetkých transformujúcich sa ekonomík malo Slovensko ministra financií par excelence," povedal pred svojím vymenovaním v rozhovore pre denník Pravda. V porovnaní so S. Kozlíkom by sa "viac venoval sústave daní a ciel a v ich rámci aj organizačnej štruktúre daňových úradov". Dodal, že pre rozpočtovú kapitolu ministerstva financií by sa pokúsil získať viac prostriedkov, predovšetkým pre daňové úrady, colnice a daňové riaditeľstvá. "Predovšetkým treba analyzovať účinnosť štátneho dozoru nad bankami a bankovníctvom. Myslím, že ten bude treba posilniť aj personálne," naznačil svoje zámery ešte pred vymenovaním v rozhovore pre Pravdu.

Miroslav Maxon sa narodil 16. mája 1951 v Bratislave. V roku 1977 ukončil štúdium na Prevádzkovo-ekonomickej fakulte Vysokej školy poľnohospodárskej (dnešnej Slovenskej poľnohospodárskej univerzite) v Nitre a pracoval v Jednotnom roľníckom družstve Zámostie v okrese Trenčín ako ekonóm a predseda. V rokoch 1992 až 1994 bol riaditeľom sekretariátu ministra pôdohospodárstva, neskôr vedúcim úradu Ministerstva pôdohospodárstva SR. Je poslancom Národnej rady (NR) SR za klub HZDS - RSS a bol predsedom výboru NR SR pre financie, rozpočet a menu. Stal sa podpredsedom Novej agrárnej strany, ktorá vznikla na je-seň minulého roku zlúče-ním Roľníckej strany Slovenska (koaličného spojenca HZDS) a Hnutia poľnohospodárov (bývalého koaličného spojenca opozičnej SDĽ).

V jeseni obvinil vedenie Národnej banky Slovenska (NBS), že nie je ochotné formou zmeniek pomôcť vo financovaní pôdohospodárstva. Po vymenovaní za ministra odmietol komentovať kritiku premiéra V. Mečiara na adresu NBS. "Spolieham sa na to, že s NBS budem mať dobrú a korektnú spoluprácu a tiež korektné vzťahy," povedal v rozhovore pre denník Sme. Dodal, že bude iniciovať rokovania s NBS o novele zákona o NBS prerokúvanej parlamentom.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Aktuality

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.