Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Poisťovňa Zurich má za sebou prvý rok existencie na slovenskom trhu

17.01.2001, 08:00 | Ján Záborský | © 2001 News and Media Holding

 • Tlačiť
 • 0

V auguste 1999 rozbehla svoju činnosť na Slovensku Zurich Poisťovňa, a.s., Bratislava. Na Slovensku patrí medzi najmladších a najmenších poisťovateľov. Je však dcérou švajčiarskej poisťovne Zurich, ktorá patrí medzi najväčšie poistné skupiny na svete.

"Jedným z hlavných dôvodov založenia našej poisťovne boli nadnárodní klienti Zurichu, ktorí podnikajú aj na Slovensku. Nechceme však zostať len pri nich," hovorí generálny riaditeľ Zurichu na Slovensku Milan Fleischhacker.

Hlavnou oblasťou, na ktorú sa v súčasnosti Zurich zameriava, sú práve inštitucionálni klienti, čiže firmy a verejná správa. "Poskytujeme všetky druhy neživotného poistenia okrem kreditných rizík. Záujem je napríklad o poisťovanie flotíl motorových vozidiel či o skupinové úrazové poistenia," uvádza M. Fleischhacker.

Plán predpísaného poistného na minulý rok predstavoval 23 miliónov Sk, ale podľa posledných údajov toto číslo presiahne 30 miliónov. V porovnaní s rokom 1999 je to viac ako tridsaťnásobný nárast. Poisťovňa Zurich má "vďaka zaisteniu cez švajčiarsku matku jednu z najväčších poistných kapacít na Slovensku - až sto miliónov švajčiarskych frankov, čo sú takmer tri miliardy korún", vysvetľuje M. Fleischhacker.

V budúcnosti plánuje poisťovňa Zurich požiadať aj o licenciu na poskytovanie povinne zmluvného poistenia zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla. "Skôr či neskôr to budeme musieť urobiť," domnieva sa M. Fleischhacker.

Obchodnú službu zabezpečuje Zurich zatiaľ takmer výlučne cez poistných maklérov. Do budúcnosti však plánuje vybudovať pobočkovú sieť. V súčasnosti zamestnáva 11 ľudí.

Celosvetová sieť Zurichu v roku 1999 prijala poistné v celkovej výške takmer 48 miliárd dolárov (zhruba dva a pol bilióna korún). To ju zaraďuje na vrchol celosvetového rebríčka poistných firiem.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Finančné inštitúcie

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.