Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Karosa a Mercedes získali dotované dodávky pre SAD

24.05.2000, 08:27

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Firmy v SR

Český výrobca autobusov Karosa, a.s., Vysoké Mýto a nemecká spoločnosť Mercedes-Benz sa stali víťazmi tendra na dodávku asi 170 autobusov pre podniky Slovenskej autobusovej dopravy (SAD). Oficiálne výsledky verejnej súťaže vyhlásila minulý týždeň SAD Banskobystrická dopravná spoločnosť, ktorá bola poverená ministerstvom dopravy uskutočnením výberového konania. Karosa vyhrala tender na dodávku minimálne 70 kusov väčších medzimestských autobusov a najmenej štyroch mestských autobusov. Český výrobca ponúkal jeden kus veľkých prímestských autobusov za 3,1 mil. Sk. Karosa bude autobusy montovať v spoločnosti PPS Detva Holding, a.s., Detva. Mercedes v spolupráci so Slovenskými automobilovými opravovňami, s.r.o., Lučenec vyrobí a dodá minimálne 90 kusov menších medzimestských autobusov. V súťaži navrhoval cenu 2,25 mil. Sk za jeden autobus. Výberová komisia hodnotila ponuky troch slovenských, dvoch českých firiem a spoločnosti Mercedes, ktorí predviedli celkom 11 ponúkaných autobusov. Na nákup autobusov poskytne štát 200 mil. Sk (TREND 18/2000). Prvé autobusy by mali podniky SAD dostať do konca júna. Uviedla to ČTK.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Firmy v SR

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.