Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Sociálna poisťovňa sa pohľadávok zatiaľ nezbavila

08.05.2002

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0  Správna rada Sociálnej poisťovne (SP) minulý týždeň na mimoriadnom rokovaní zrušila tender na predaj jej pohľadávok. Výsledky výberového konania, na základe ktorých mala predať pohľadávky v účtovnej hodnote 6,7 miliardy korún zvolenskej spoločnosti Harris, s.r.o., za 21,5 mil. Sk tak nie sú platné. Ako odôvodnil agentúre SITA podpredseda Správnej rady SP Ma­rián Rybár, „vyskytli sa viaceré nezrovnalosti pri ich vyhodnocovaní“. Pre TASR to potvrdil generálny riaditeľ sekcie sociálneho poistenia Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR Michal Szabo. Podľa neho správna rada nedala súhlas na podpis zmluvy o postúpení pohľadávok. Dôvodom bola zmena podmienok, za ktorých k nemu malo dôjsť. Spolu 5,5 milióna korún, ktoré poisťovňa určila na predaj ako svoju pohľadávku, už totiž dlžník zaplatil v roku 1997. Správna rada SP preto poverila výkonné orgány poisťovne okrem iného vykonať kontrolu v príslušnej pobočke, kde k omylu došlo, predložiť návrh na spôsob ich oceňovania a vyvodiť prípadné dôsledky. Zistenými skutočnosťami sa bude rada opäť zaoberať a stanoví ďalší postup. Zrušenie pôvodného a následné vyhlásenie nového tendra na postúpenie pohľadávok Sociálnej poisťovni odporučili na základe poslaneckého prieskumu aj členovia Výboru Národnej rady SR pre sociálne veci a bývanie. Podľa nich by mala poisťovňa prehodnotiť systém oceňovania pohľadávok. Poslanci boli nespokojní tiež s kúpnou cenou, ktorá sa im zdala neadekvátna. Konkurenčnú ponuku predložila iba spoločnosť Equis Invest Consulting, s.r.o., Bratislava. Tá za balík pohľadávok v hodnote 5,5 mld. Sk ponúkla dokonca len 4,7 mil. Sk. • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika Hospodárstvo v SR

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, predplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.